Darmowe serwery stają się coraz popularniejsze. Praktycznie każda firma oferująca płatne usługi hostingowe, wprowadza również ich darmową wersję. I tutaj pojawia się pierwszy powód, mówiący o tym, dlaczego darmowy hosting jest darmowy – promocja. Otóż istnieje bardzo duże prawdo podobieństwo, że klienci korzystający z darmowego serwera z czasem przejdą na płatną wersję i tym samym firma hostingowa będzie zarabiać. Jest to świetny sposób na zdobycie klientów. W tradycyjnej reklamie, często koszt zdobycia pojedynczego klienta wynosi od kilku do nawet kilkunastu złotych. Koszt utrzymania darmowego konta jest dla hostingodawców z pewnością mniejszy.

Darmowy hosting WWW to również świetne miejsce na wyświetlanie reklam. I to jest drugi powód dlaczego opłaca się firmom hostingowym udostępniać taką usługę. Zazwyczaj na stronach umieszczonych na darmowym hostingu wyświetlane są reklamy, których nie da się usunąć, lub da się usunąć za opłatą. I tutaj pojawiają się kolejne pieniądze dla firmy hostingowej. Reklamy tego typu to zazwyczaj wyskakujące bannery. Nie są zbyt przyjazne dla użytkownika. Kolejnym powodem jest również to, że serwisy umieszczone na darmowym hostingu, zazwyczaj z czasem stają się coraz większe i wymagają coraz więcej miejsca i transferu. Wtedy pojawia się konieczność wykupienia płatnego hostingu, a że przenoszenie całego serwisu na inny serwer jest pracochłonne i czasochłonne, zazwyczaj bardziej opłaca się wykupić hosting u firmy, u której dotychczas mieliśmy go za darmo.

Podsumowując, firmy hostingowe, oferują darmowe serwery w jednym celu – chcą zdobyć klientów. Oczywiście nie możemy im mieć tego za złe, a raczej powinniśmy być wdzięczni za to, że możemy korzystać z nich za darmo.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

0 Comments

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *